Barania Góra – świetna nie tylko dla początkujących

barania góra - widoki

Jeśli jesteście początkującymi miłośnikami górskich wędrówek, Barania Góra to świetny wybór na pierwsze kroki w Beskidzie Śląskim. Barania Góra to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, wznoszący się na wysokość 1220 m n.p.m. Dzięki łagodnym podejściom i różnorodnym szlakom, jest to idealne miejsce dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z górami. Oto kilka informacji, które pomogą Wam zaplanować wędrówkę na Baranią Górę.

Najciekawsze szlaki na Baranią Górę

  • Czerwony szlak z Przełęczy Kubalonka do Węgierskiej Górki To najbardziej popularny i najkrótszy szlak na Baranią Górę. Trasa o długości około 7,5 km prowadzi przez malownicze lasy i łąki, oferując piękne widoki na okolicę. Zależnie od miejsca startu, dotarcie na Baranią Górę zajmie od 3 do 5 godzin.
  • Niebieski szlak z Wisły Czarne: Ten szlak o to jedna z najkrótszych dróg wejścia na Baranią Górę. Wejście na szczyt zajmuje około 3 godzin dość szybkim tempem, a sam szlak jest dosyć wymagający.
  • Żółty szlak z Małej Zapory w Wiśle to pomysł na dłuższą wycieczkę. 12 kilometrowy dystans wymaga około 4 godzin marszu, za to odwdzięcza się wspaniałymi widokami.

Co zobaczyć w okolicy?

  • Rezerwat przyrody „Barania Góra”: Na szczycie Baraniej Góry znajduje się rezerwat przyrody, gdzie można podziwiać bogactwo flory i fauny charakterystycznej dla Beskidu Śląskiego. Warto zwrócić uwagę na rzadkie gatunki roślin, takie jak wawrzynek wilczełyko czy fiołek dwukwiatowy.
  • Schronisko PTTK Przysłop pod Baranią Górą Schronisko to doskonałe miejsce na krótki odpoczynek, gdzie można napić się ciepłego napoju i zjeść domowe jedzenie. Schronisko oferuje również noclegi, jeśli zdecydujecie się spędzić więcej czasu w górach. Schronisko zlokalizowane jest godzinę drogi od szczytu na południowy zachód
  • Źródło rzeki Wisły: Warto odwiedzić miejsce, w którym swoje źródło ma najdłuższa i największa rzeka Polski – Wisła. Źródło znajduje się niedaleko szczytu Baraniej Góry, a dojście do niego jest dobrze oznakowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *